Grzejniki konwektorowe to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań

Grzejniki konwektorowe to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań związanych z ogrzewaniem pomieszczeń. Są w pełni bezpieczne, mogą szybko ogrzać dużą przestrzeń, a także zużywają stosunkowo niewielką ilość prądu.

Jak działają?
Podczas ogrzewania pomieszczeń grzejniki konwektorowe wykorzystują zjawisko konwekcji. Istnieją na rynku modele wykorzystujące przepływ powietrza grawitacyjny bądź też wentylatorowy. Jeśli chodzi o modele wentylatorowe to mają specjalne wentylatory, natomiast jeśli chodzi o modele grawitacyjne to wykorzystują one fakt, że ciepłe powietrze łatwo unosi się do góry. W ten sposób powstaje cyrkulacja powietrza. Dodatkowo grzejniki tego rodzaju zapewniają efekt homogenizacji.

Typy grzejników
Wyróżnić można grzejniki stacjonarne lub przenośne. W przypadku urządzeń stacjonarnych powinno się je montować pod oknem, dzięki czemu zwiększa się zjawisko naturalnej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Większość modeli wyposażona jest w czujniki temperatury i termostaty ułatwiające utrzymanie oczekiwaną temperaturą.

Wady i zalety
Jeśli chodzi o zalety to wyróżnić należy na pewno niewielkie zużycie prądu, niewielkie straty ciepła oraz stosunkowo niewielka waga, dzięki czemu będą proste w instalacji. Dodatkowo grzejniki konwektorowe mogą być ustawiane na pracę konkretnym czasie. Jeśli chodzi o wady to potrzebują dużo wolnej przestrzeni, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Dodatkowo można je stosować tylko w zamkniętych systemach grzewczych o stosunkowo niskiej pojemności wodnej.