Grzejniki na podczerwień są jednymi z najbardziej zaawansowanych instalacji

Grzejniki na podczerwień są jednymi z najbardziej zaawansowanych instalacji cieplnych dostępnych na rynku, a także charakteryzują się niezwykłą wydajnością oraz niskim kosztem eksploatacji. Ich budowa jest niezwykle wytrzymała oraz stabilna, dzięki czemu takie ogrzewanie może działać bez przeszkód nawet przez kilkadziesiąt lat – dzięki takiemu okresowi funkcjonowania bardzo szybko zwrócą się nam koszty przeznaczone na zakup tej formy ogrzewania.

Do głównej zalety grzejnik na podczerwień należy możliwość ich indywidualnego ustawienia, które sprawia, iż ogrzewanie jest włączone wyłącznie wtedy, gdy ktoś jest w danym pomieszczeniu lub gdy jest to potrzebne. Sterowanie odbywa się najczęściej za pomocą pilota pozwalając nam wprowadzić sporo modyfikacji do początkowych ustawień – taka możliwość pozwala nam na spore miesięczne oszczędności w zakresie faktycznej wykorzystanej energii. Kolejną niezwykle ważną cechą jest ogromna mobilność grzejników na podczerwień, bowiem są one produkowane w formie paneli, które mogą zostać zamontowane i ukryte praktycznie wszędzie (od podłogi, przez ściany, po sufit). Nie jesteśmy w stanie zauważyć ich gołym okiem, co pozwala nam na zagospodarowanie przestrzeni, wcześniej zajętej przez standardowy grzejnik. Takie panele mogą być również umieszczane w dużych lustrach, dzięki czemu do efektu ocieplania dochodzi efekt estetyczny.

Idealnym miejscem do zamontowania grzejników na podczerwień są wyłącznie budynki i pomieszczenia spełniające wysokie standardy odnośnie izolacji cieplnej – gdyż tylko jej odpowiedni poziom zapewni optymalne działanie tych grzejników oraz brak strat związanych z uciekaniem cennego ogrzanego powietrza przez szczeliny.